Про SiteLabs SLS

Цей сайт (https://slsname.dss-bi.com.ua) – SiteLabs SLS clone, тобто  клон сайту SiteLabs SLS, який перенесений з закритого домену sls.name до дочірнього домену (піддомену) slsname.dss-bi.com.ua. Як правило, у сайті SiteLabs SLS clone збережені всі назви сайту SiteLabs SLS, проте деякі гіперпосилання у сайті-клоні можуть робити некоректно.

SiteLabs SLS -це комплекс віртуальних навчально-наукових лабораторій з вивчення, розробки й дослідження  web-сайтів і зв`язаних web-систем методами системної інженерії.

На першому етапі у SiteLabs SLS розробка web-сайтів і зв`язаних web-систем здійснюється у закритому для пошукових систем і відвідувачів середовищі. Вивчаються особливості використання ПЕОМ, мобільних пристроїв (смартфонів і планшетних комп’ютерів) для розробки й аналізу сайтів і зв`язаних систем. Обмеження доступу до web-лабораторій у SiteLabs SLS здійснюється засобами CMS чи хостингу. Здійснюється аналіз відвідуваності окремих web-лабораторій за допомогою Webalizer, Awstats, Analog.

На другому етапі у SiteLabs SLS розроблені сайти зі зв’язаними системами відкриваються для пошукових систем та відвідувачів. Здійснюються додаткові заходи SEO і досліджується їх вплив на відвідуваність сайтів. Для цього вивчаються і досліджуються різноманітні вбудовані й зовнішні аналітичні системи для web-сайтів і зв`язаних web-систем, здійснюється аналіз лог-файлів за допомогою автономних аналітичних засобів, ін.

На третьому  етапі у SiteLabs SLS, після закінчення відведеного часу на розробку і дослідження сайтів, їх подальше наповнення контентом завершується і вони використовуються як робочі прототипи для демонстрації виконаної роботи за час вивчення навчальної дисципліни “Веб-технології”.

За результатами навчання (навчально-наукової дослідної практики) за відведений обмежений час студенти мають можливість отримати початкові знання й уміння у сфері системної інженерії з розробки та пошукової оптимізації (SEO) складних веб-систем на основі CMS (Joomlla, WordPress, Blogger, ін.) зі зв’язаними автономними соцмережами  (Google+, YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest, ін.), зі зв’язаними аналітичними системами для хостингів, сайтів і соцмереж (Google Analytics, інструменти для web-майстрів, Google, Bing, ін.).

SiteLabs SLS є автономною системою, яка доповнює SiteLabs DSS-BI – комплекс віртуальних навчально-наукових лабораторій з вивчення, розробки й дослідження  web-сайтів і зв`язаних web-систем методами системної інженерії.

SiteLabs SLS та SiteLabs DSS-BI разом утворюють SiteLabs – ієрархічно-синергетичний комплекс віртуальних навчально-наукових лабораторій з вивчення, розробки й дослідження web-сайтів і зв`язаних web-систем методами системної інженерії. Ієрархічність означає, що викладач здійснює загальну організацію,  керівництво і навчання студентів. Синергетичність означає, що студенти здійснюють значну частину роботи на основі самоорганізації та самостійного прийняття багатьох творчих і часткових технологічних рішень.

У свою чергу, SiteLabs є автономною підсистемою системи підтримки мережевого навчання і групової роботи “Система+”.

“Система+”  включає в себе такі автономні підсистеми:

– сайт “Система+”;

– веб-лабораторії (сайти) у “SiteLabs SLS”;

– веб-лабораторії (сайти) у “SiteLabs DSS-BI”;

– канал Google+ “Sistem pl” з каналом YouTube “Sistem pl”;

– канал Google+ “Система+” з каналом YouTube “Система+”;

– сайт “Business Intelligence+KMS” з каналом Google+ “System+” і каналом YouTube “System+”;

– сайт “Нотатки про Business Intelligence+”;

– зв`язані аналітичні системи на хостингах (Analog Stats, AWStats, Webalizer);

– зв’язані аналітичні системи Google Analytics та ін.;

– інструменти веб-майстрів Google та ін.;

– автономні аналітичні засоби та SEO інструменти різних розробників, у тому числі геолокаційні системи;

– автономні аналітичні засоби з комплекту DSS/BI 2.0  на локальному комп’ютері для незалежного аналізу лог-файлів та виконання інших часткових завдань;

– інші пошукові системи та аналітичні засоби.

Кожна web-лабораторія у SiteLabs  після закінчення у ній навчання може містити розроблені студентами сайти на Joomla! (на час публікації  у “SiteLabs DSS-BI”)  і WordPress (на час публікації у “SiteLabs DSS-BI”), може містити блог Blogger, навчальний web-магазин (OpenCart, PrestaShop, osCommerce чи інший, як правило у формі вбудованого плагіну до сайту), форум, ін. Кожний розроблений сайт також має зв`язані відповідні бізнес-канали у соцмережах  Google+, YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest та інші, а також зв’язані індивідуальні канали студентів у цих соцмережах. До складу кожної розробленої web-системи також входять приєднані аналітичні засоби: Google Analytics та ін., інструменти для веб-майстрів Google, Bing Webmaster Tools та ін. Для студентів, які раніше освоїли вказані CMS та соцмережі є можливість обрання інших web-систем для вивчення – всього біля 300 різноманітних web-систем.

Реалізацію SiteLabs  підтримує компанія UAhosting, яка надає хостинг в Україні і Європі, забезпечує реєстрацію доменів та ряд додаткових послуг. UAhosting надає близько 300 скриптів, у тому числі останні версії CMS Joomla!, WordPress, Drupal, систем для електронної інтернет-торгівлі PrestaShop, E-Commerce Solution, OpenCart , ін.

SiteLabs та зв’язана система створена на волонтерських засадах, за обмежені особисті кошти і обмежений час. Тому ця система не має платних форм захисту і тому порушення її безпеки не є свідченням високої майстерності хакера. Проте, вся система резервується і відновлюється.  Вся інформація про порушення фіксується, зберігається, аналізується на заняттях. Відповідь зловмисникам може бути неочікуваною за формою, не у той час і не від тих людей від яких зловмисники можуть очікувати. Проте, web аналітичні засоби не використовуються для порушення прав добросовісних відвідувачів і це не входить до сфери інтересів адміністрації екосистеми та взаємодіючих систем.

Таким чином, web-система підтримки мережевого навчання і групової роботи “Система+”, до складу якої входить SiteLabs є достатньо складною великою ієрархічно-синергетичною мережевою системою. Вивчення особливостей (переваг і недоліків) побудови підсистем “Системи+”, їх розвитку й адміністрування  у процесі роботи студентів підтримує процес формування ментальності майбутніх системних інженерів, яка заснована на знаннях, уміннях і навичках роботи у складі робочої групи з розробки складних ієрархічно-синергетичних систем.

Обмеження сайтів у SiteLabs.

SiteLabs sls.name System+Розроблені сайти у SiteLabs не є повнофункціональними, тому що вони розробляються за обмежений час лабораторних робіт та практичних занять і призначені для засвоєння розробниками базових знань, умінь і початкових навичок зі створення сайтів і зв’язаних інформаційних й аналітичних систем.

Базовий рейтинг (відвідуваність) сайтів у домені SLS.NAME можна переглянути у Alexa.com

Базовий рейтинг (відвідуваність) сайтів у домені DSS-BI.COM.UA можна переглянути у Alexa.com