Цей сайт (https://slsname.dss-bi.com.ua) – SiteLabs SLS clone, тобто клон сайту SiteLabs SLS, який перенесений з закритого домену sls.name до дочірнього домену (піддомену) slsname.dss-bi.com.ua. Як правило, у сайті SiteLabs SLS clone збережені всі назви сайту SiteLabs SLS, проте деякі гіперпосилання у сайті-клоні можуть робити некоректно.
SiteLabs SLS -це комплекс віртуальних навчально-наукових лабораторій з вивчення, розробки й дослідження web-сайтів і зв`язаних web-систем методами системної інженерії.
На першому етапі у SiteLabs SLS розробка web-сайтів і зв`язаних web-систем здійснюється у закритому для пошукових систем і відвідувачів середовищі. Вивчаються особливості використання ПЕОМ, мобільних пристроїв (смартфонів і планшетних комп’ютерів) для розробки й аналізу сайтів і зв`язаних систем. Обмеження доступу до web-лабораторій у SiteLabs SLS здійснюється засобами CMS чи хостингу. Здійснюється аналіз відвідуваності окремих web-лабораторій за допомогою Webalizer, Awstats, Analog.
На другому етапі у SiteLabs SLS розроблені сайти зі зв’язаними системами відкриваються для пошукових систем та відвідувачів. Здійснюються додаткові заходи SEO і досліджується їх вплив на відвідуваність сайтів. Для цього вивчаються і досліджуються різноманітні вбудовані й зовнішні аналітичні системи для web-сайтів і зв`язаних web-систем, здійснюється аналіз лог-файлів за допомогою автономних аналітичних засобів, ін.
На третьому етапі у SiteLabs SLS, після закінчення відведеного часу на розробку і дослідження сайтів, їх подальше наповнення контентом завершується і вони використовуються як робочі прототипи для демонстрації виконаної роботи за час вивчення навчальної дисципліни “Веб-технології”.
За результатами навчання (навчально-наукової дослідної практики) за відведений обмежений час студенти мають можливість отримати початкові знання й уміння у сфері системної інженерії з розробки та пошукової оптимізації (SEO) складних веб-систем на основі CMS (Joomlla, WordPress, Blogger, ін.) зі зв’язаними автономними соцмережами (Google+, YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest, ін.), зі зв’язаними аналітичними системами для хостингів, сайтів і соцмереж (Google Analytics, інструменти для web-майстрів, Google, Bing, ін.).
SiteLabs SLS є автономною системою, яка доповнює SiteLabs DSS-BI – комплекс віртуальних навчально-наукових лабораторій з вивчення, розробки й дослідження web-сайтів і зв`язаних web-систем методами системної інженерії.
SiteLabs SLS та SiteLabs DSS-BI разом утворюють SiteLabs – ієрархічно-синергетичний комплекс віртуальних навчально-наукових лабораторій з вивчення, розробки й дослідження web-сайтів і зв`язаних web-систем методами системної інженерії. Ієрархічність означає, що викладач здійснює загальну організацію, керівництво і навчання студентів. Синергетичність означає, що студенти здійснюють значну частину роботи на основі самоорганізації та самостійного прийняття багатьох творчих і часткових технологічних рішень.
У свою чергу, SiteLabs є автономною підсистемою системи підтримки мережевого навчання і групової роботи “Система+”.
“Система+” включає в себе такі автономні підсистеми:
– сайт “Система+”;
– веб-лабораторії (сайти) у “SiteLabs SLS”;
– веб-лабораторії (сайти) у “SiteLabs DSS-BI”;
– канал Google+ “Sistem pl” з каналом YouTube “Sistem pl”;
– канал Google+ “Система+” з каналом YouTube “Система+”;
– сайт “Business Intelligence+KMS” з каналом Google+ “System+” і каналом YouTube “System+”;
– сайт “Нотатки про Business Intelligence+”;
– зв`язані аналітичні системи на хостингах (Analog Stats, AWStats, Webalizer);
– зв’язані аналітичні системи Google Analytics та ін.;
– інструменти веб-майстрів Google та ін.;
– автономні аналітичні засоби та SEO інструменти різних розробників, у тому числі геолокаційні системи;
– автономні аналітичні засоби з комплекту DSS/BI 2.0 на локальному комп’ютері для незалежного аналізу лог-файлів та виконання інших часткових завдань;
– інші пошукові системи та аналітичні засоби.
Кожна web-лабораторія у SiteLabs після закінчення у ній навчання може містити розроблені студентами сайти на Joomla! (на час публікації у “SiteLabs DSS-BI”) і WordPress (на час публікації у “SiteLabs DSS-BI”), може містити блог Blogger, навчальний web-магазин (OpenCart, PrestaShop, osCommerce чи інший, як правило у формі вбудованого плагіну до сайту), форум, ін. Кожний розроблений сайт також має зв`язані відповідні бізнес-канали у соцмережах Google+, YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest та інші, а також зв’язані індивідуальні канали студентів у цих соцмережах. До складу кожної розробленої web-системи також входять приєднані аналітичні засоби: Google Analytics та ін., інструменти для веб-майстрів Google, Bing Webmaster Tools та ін. Для студентів, які раніше освоїли вказані CMS та соцмережі є можливість обрання інших web-систем для вивчення – всього біля 300 різноманітних web-систем.
Реалізацію SiteLabs підтримує компанія UAhosting, яка надає хостинг в Україні і Європі, забезпечує реєстрацію доменів та ряд додаткових послуг. UAhosting надає близько 300 скриптів, у тому числі останні версії CMS Joomla!, WordPress, Drupal, систем для електронної інтернет-торгівлі PrestaShop, E-Commerce Solution, OpenCart , ін.
SiteLabs та зв’язана система створена на волонтерських засадах, за обмежені особисті кошти і обмежений час. Тому ця система не має платних форм захисту і тому порушення її безпеки не є свідченням високої майстерності хакера. Проте, вся система резервується і відновлюється. Вся інформація про порушення фіксується, зберігається, аналізується на заняттях. Відповідь зловмисникам може бути неочікуваною за формою, не у той час і не від тих людей від яких зловмисники можуть очікувати. Проте, web аналітичні засоби не використовуються для порушення прав добросовісних відвідувачів і це не входить до сфери інтересів адміністрації екосистеми та взаємодіючих систем.
Таким чином, web-система підтримки мережевого навчання і групової роботи “Система+”, до складу якої входить SiteLabs є достатньо складною великою ієрархічно-синергетичною мережевою системою. Вивчення особливостей (переваг і недоліків) побудови підсистем “Системи+”, їх розвитку й адміністрування у процесі роботи студентів підтримує процес формування ментальності майбутніх системних інженерів, яка заснована на знаннях, уміннях і навичках роботи у складі робочої групи з розробки складних ієрархічно-синергетичних систем.
Обмеження сайтів у SiteLabs.
Розроблені сайти у SiteLabs не є повнофункціональними, тому що вони розробляються за обмежений час лабораторних робіт та практичних занять і призначені для засвоєння розробниками базових знань, умінь і початкових навичок зі створення сайтів і зв’язаних інформаційних й аналітичних систем.
Базовий рейтинг (відвідуваність) сайтів у домені SLS.NAME можна переглянути у Alexa.com.
Базовий рейтинг (відвідуваність) сайтів у домені DSS-BI.COM.UA можна переглянути у Alexa.com